Четвер, 22.02.2018, 16:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Листопад » 30 » Обласний науково-практичний семінар «Школи сприяння здоров’ю» - школи майбутнього»
23:11
Обласний науково-практичний семінар «Школи сприяння здоров’ю» - школи майбутнього»
  У закладах освіти міста розроблені педагогічні здоров’язберігаючі технології, запроваджуються окремі здоров’язберігаючі програми,  реалізуються різноманітні напрямки діяльності з формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей.     
    Успішно реалізуються:
- авторська програма «Дерево життя», започаткована директором Охтирської гімназії Шейко Наталією Віталіївною;
- цільова програма «Формування здорової, свідомої особистості» розроблена педагогічним колективом школи № 8;
- програма «Сім кроків до здоров’я» у школах №№ 2, 5, 9.
     Педагогічні колективи шкіл №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, гімназії активно втілюють у життя модель «Школи сприяння здоров’ю».
     2 навчальні заклади (гімназія, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8) занесено  до Всеукраїнської мережі «Шкіл сприяння здоров’ю», школи № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, ДНЗ «Сонечко»  до обласної картотеки «Шкіл сприяння здоров’ю».
     Із вересня 2013 року школа № 8 є базовим навчальним закладом  «Школою, дружньою до дитини».
     У 6 –ти загальноосвітніх школах викладається факультативний курс «Захисти себе від ВІЛ».
    Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, лабораторії з проблем здоров’язбережувальної діяльності у закладах освіти СОІППО, активізації діяльності методичних служб у створенні сприятливого освітнього середовища для розвитку обласної мережі Шкіл сприяння здоров'ю у навчальних закладах міста Охтирки 20-21 листопада 2013 року відбувся обласний науково-практичний семінар «Школи сприяння здоров'ю - школи майбутнього». Його учасники – районні (міські) координатори мережі Шкіл сприяння здоров’ю, координатор обласної мережі Валентина Миколаївна Успенська, старший викладач кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти Сумського ОІППО. У роботі семінару взяла участь Ольга Олександрівна Єжова, провідний науковий співробітник лабораторії превентивного виховання інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент.
     Розпочався семінар у ДНЗ «Сонечко».
   
На високому рівні забезпечено привітання дошкільнят «У садочку, як у віночку» (вихователь-методист Абакумова Валентина Іллівна). Під час проведення оздоровчого заняття з дітьми старшого дошкільного віку 6 років життя вихователь Оксана Євгенівна Ослам залучала до роботи в дітей усі сенсорні системи, вміло поєднувала розумову діяльність із ігровими моментами, розвивала логічне мислення вихованців, використовувала на занятті ряд здоров’язбережувальних технологій.
    Заняття з плавання в басейні (інструктор із фізкультури Марина Василівна Трубчанінова) викликало позитивні емоції в усіх учасників семінару.
    Завідуюча ДНЗ «Сонечко» Молчанова Лариса Олексіївна презентувала гостям  естетично  оформлену аромакімнату, а медична сестра закладу Катерина Іванівна Погуляй продемонструвала вплив на здоров’я дитини аромату лаванди в поєднанні з лікувально-фізкультурними вправами.
   Учасники семінару відвідали виставку дитячих малюнків та  нетрадиційного фізкультурного обладнання, що була організована за участю працівників та батьків дошкільного закладу «Сонечко».
    Гостинно відчинила двері учасникам семінару загальноосвітня
 школа І-ІІІ ступенів № 3.
  Привітання лідерів учнівського самоврядування та презентація виступу нової команди «Ми за здоровий спосіб життя» отримала найвищу оцінку учасників семінару (керівники команди педагог-організатор Сухомлин Наталія Миколаївна, вчитель музичного мистецтва Храпач Світлана Миколаївна).
 Психологи закладу провели диференційований підхід учасників семінару щодо відвідування  відкритих уроків за новим Державним стандартом:
- природознавства, 1-А клас. Тема уроку «Ґрунт. Значення ґрунту для живої природи і господарської діяльності людини», Колодяжна Лідія Андріївна, учитель початкових класів;
- основ здоров’я, 2 клас. Тема уроку «Правила та процедури загартування. Вибір одягу за погодою»,  Руденко Алла Іванівна, учитель початкових класів.
    За результатами аналізу проведених уроків Успенською Валентиною Миколаївною (у 1 класі)  та Єжовою Ольгою Олександрівною (у 2 класі) учителі мали найвищі бали і жодного зауваження.
     Обидва уроки – сучасні, особистісно зорієнтовані,  глибоко продумані, насичені, методично правильно побудовані, мали проблемні завдання, високу активізацію розумової діяльності учнів на уроках. Використані інтерактивні елементи: (мікрофон та робота в групах у 2 класі); ( робота в парах та аналіз ситуації у 1 класі). Забезпечено цікаві ігрові моменти та  практичне спрямування уроків (виконання практичної роботи «Склад ґрунту» у 1 класі, «Одягни ляльку за погодою» у 2 класі). Учні продемонстрували гостям систему здоров’язбережувальних технологій (музичну релаксацію, вправи для очей, ароматерапію,  музичну рефлексію, фізичну паузу у формі танцю каченят,  вправи з качалкою для попередження плоскостопості, використання мішечків із сіллю у 1 класі) та (казкотерапію, музикотерапію, масаж, ароматерапію, ходіння по масажному килимку та «Доріжці здоров’я» у 2 класі). 
     У методичному кабінеті навчально-виховного закладу відбувся практикум «Даючи знання, не забирайте здоров’я», куди забезпечено естетично оформлені методичні матеріали зі здоров’язбережувальних технологій на уроках на позаурочній діяльності. А саме:  (36 методичних розробок,  2 квітки «семиквітки», на пелюстках яких записані валеологічні задачі, саморобні пазли на валеологічні теми, як засіб пальчикової гімнастики, 2 геометричні фігури, на сторонах яких записані прислів’я на валеологічну тему й  ситуативні завдання). Дуже цінною була папка «Абетка морального здоров’я за оповіданнями, притчами й казками Василя Сухомлинського», виготовлена учителем української  мови  та літератури Вашевою Галиною Анатоліївною.
     Крючко Наталія Лаврентіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи  узагальнила роботу 
закладу як «Школи сприяння здоров’ю»  за допомогою змістовної слайд –презентації.
     Учасники семінару відвідали  виставку учнівських робіт (малюнків, стінгазет, фото) на тему «Здоров’я - це не  все, без здоров’я все - ніщо».
    У малій спортивній залі закладу відбулася інтерактивна виставка «Маршрут безпеки», Кудіна Валентина Іванівна, в.о. заступника директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, координатор інтерактивної виставки в місті Охтирка та учні 10 класів ЗОШ № 3, 8. Подпала Оксана Олександрівна, практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 провела вхідне та вихідне тестування учнів 10 класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3.
    На 5 станціях інтерактивної виставки розглядалися тематичні аспекти ВІЛ/СНІД, що подавалися в ілюстративній та ігровій формах, учні працювали по 15 хвилин на кожній станції, за сигналом учителя переходили одночасно з однієї станції на іншу, отримували інформацію про ВІЛ/СНІД та закріплювали її в ігровій формі під час дискусій. 
     Радо вітала гостей Охтирська гімназія
    Першою Школою сприяння здоров'ю Сумщини є Охтирська гімназія (Шейко Наталія Віталіївна, директор, Зоя Миколаївна Турчин, заступник директора з виховної роботи). Заклад у Національній мережі ШСЗ з 2004 року. Сьогодні гімназія – Асоційована школа ЮНЕСКО, член Європейської мережі Шкіл сприяння повноцінному здоров’ю. Навчально-виховний заклад має  власну модель « Школи сприяння повноцінному здоров’ю -«Дерево життя». Вразив учасників семінару  музично-хореографічний виступ ГУРТУ гімназистів «Я навчаюсь у Школі Здоров’я» (керівники Турчин Зоя Миколаївна, заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор Васильченко Анастасія Василівна, музичний керівник Сосєдко Алла Василівна).
  Високий рівень підготовки, чудові знання з теми, володіння аудиторією,  продемонстрували  4 старшокласники гімназії під час проведення дебатів на тему «Сучасна молодь менше займається спортом…», керівник команди учитель англійської мови  Мироняк Оксана Висилівна.

    Задоволення та  переосмислення граней власного «Я» отримали учасники семінару  під час  участі в тренінговому занятті «Гармонія в світі. Світ гармонії в мені», який на високому рівні провела Жилякова Лариса Миколаївна, практичний психолог гімназії.

     Із нетерпінням  у вечірній час на гостей чекав педагогічний та учнівський колективи  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1
     Директор школи Симон Валентина Григорівна презентувала навчальний заклад - "Школу сприяння здоров'ю".      
     У фойє закладу  проведено майстер-класи «Естетика харчування. Якісне харчування – запорука фізичної активності та розумової працездатності дітей», де учні школи навчали учасників семінару тонкощам оформлення святкового столу.
     Гості відвідали шкільну їдальню, де познайомилися із використанням інформаційно-комунікативних технологій у формуванні орієнтації дітей на здорове харчування. Учасників семінару позитивно вразило  висвітлення на електронному табло: меню, цін, енергетичної цінності продуктів харчування, наявності в них необхідних мікроелементів  (відповідальною за харчування в закладі є  Шульженко Інеса Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи.
     На високому рівню проведено в закладі  інтерактивну програму «Не все корисно, що смачно», (керівники: Балюк Людмила Іванівна, заступник директора з виховної роботи,  Терес Ольга Петрівна, учитель основ здоров’я, Ермоленко Надія Іванівна, педагог-організатор, Приходько Віра Іванівна,  учитель музичного мистецтва).  Цікавий сценарій, гарна презентація до заходу, високий рівень сценічної культури учнів,  музичні та хореографічні виступи. Використано доступний інформаційний матеріал, забезпечено чимало цікавих моментів. До проведення заходу було залучено 86 різновікових  учнів, 4 вчителя. Цим заходом поставлено велику крапку над і в перший день семінару.

     21 листопада 2013 року Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Р.К. Рапія
     Другий день семінару виявився не менш змістовним. До роботи на семінарі приєдналась заступник міського голови Охтирської міської ради Наталія Іванівна Колєснік. Вся програма другого дня реалізовувалась у Охтирській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. Р.К. Рапія (Галина Григорівна Шишкова, директор школи). Проте всі навчальні заклади міста відрядили до участі у семінарі своїх представників.
     У рамках семінару відбулася регіональна науково-практична конференція "Школи сприяння здоров'ю - інноваційні навчальні заклади". Виступи педагогів навчальних закладів, які працюють у мережі Шкіл сприяння здоров’ю, але не мали можливості на місці презентувати свій заклад, переконали, що школам є що сказати про себе, і що їх діяльність є доцільною та безумовно необхідною. 
Теми виступів:
     - «Чи  бути школою здоров’я: альтернатива відсутня»,  Успенська Валентина Миколаївна, старший викладач Сумського ОІППО, координатор обласної мережі Шкіл сприяння здоров’ю;
     - "Упровадження здоров'язбережувальних технологій у навчально-виховний процес". "Подорож у країну здоров'я". "Школа безпекии", Дульська Юлія Петрівна, заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4;
     - «Туристсько-екскурсійна діяльність навчального закладу-Школи сприяння здоров’ю», Рудакова Світлана Костянтинівна, заступник директора з навчально-виховної роботи  ЗОШ І-ІІ ступенів № 9;
     -  «Сім сходинок до олімпійської вершини в системі здоров’язбережувальних технологій закладу», Кучер Юлія Олександрівна, заст упник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;    
     - «Школа сприяння повноцінному здоров’ю «Дерево життя» - одна із форм здоров’язбережувальних технологій в Охтирській гімназії»,  Турчин Зоя Миколаївна, заступник директора з виховної роботи Охтирської гімназії;
     - «Залучення школярів до проектної діяльності – один із напрямків формування здорової особистості», Зюман Раїса Олександрівна, вчитель хімії, біології, основ здоров’я  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8.
      Цінний науковий зміст щодо створення власної концепції Школи сприяння здоров’ю та її моделі донесла до учасників семінару Ольга Олександрівна Єжова, провідний науковий співробітник лабораторії превентивного виховання інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент.
Майстер-клас та виставку декоративно-ужиткової творчості презентували не семінарі керівники гуртків Охтирського міського центру дитячої та юнацької творчості Охтирської міської ради (Н.Л. Ганцева, директор).
     Школа №5 презентувала власну здоров’яспрямовану діяльність через відкритий урок з основ здоров’я  у 3 класі (Людмила Михайлівна Кондратенко, учитель початкових класів, учитель-методист). Цей урок – справжній майстер-клас впровадження здоров’язбережних технологій в освітній процес. Діти – спокійні, розкуті, активні. Педагог – творча особистість, яка спрямовує навчальний процес.
      Виставка «Його величність. Спорт» (Людмила Василівна Савченко, заступник директора з виховної роботи) логічно перейшла у спортивно-мистецьке свято «Здорові діти – багата нація» (Валентина Анатоліївна Кравченко, учитель української мови та літератури вищої категорії), яким семінар і завершився. Спортсмени школи, а серед них як учні, так і вчителі, їхні досягнення, засвідчені медалями та кубками, заслуги та визнання у дипломах та грамотах – яскраве свідчення, що навчальні заклади міста на правильному шляху. Цей шлях – все на користь здоров’ю та життю. Бо саме міцне здоров’я – безумовна запорука нашого життєвого успіху та щастя.
  Учасники семінару прийняли резолюцію, основна думка якої: діяльність шкіл має бути здоров’яспрямованою. Ми знаємо, як працювати у Школі сприяння здоров’ю і наша мета – усі школи Сумщини – Школи здоров’я, школи добра, краси, радості, успіху.У закладах освіти міста розроблені педагогічні здоров’язберігаючі технології, запроваджуються окремі здоров’язберігаючі програми,  реалізуються різноманітні напрямки діяльності з формування, збереження та зміцнення здоров’я дітей.
     
Переглядів: 1072 | Додав: irina | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz